Mám se ráda: Ať váš hlas zní!

Date(s) - 05/11/2021

Naše Dílna, ul. Zálešná I 4057, Zlín

COVID INFO         – jak to bude? Maximální kapacita akce je 15 osob. Kapacita bude upravena dle aktuální pandemické situace. V případě, že nebude možné akci realizovat osobně, bude převedena do online prostředí.

Pro koho je školení určeno? Akce je určena pro ty, kdo mají chuť zlepšit své rétorické dovednosti, poznat více svůj hlas a jeho možnosti.

Akce je realizována v rámci série 4 akcí na téma Mám se ráda. Akce jsou podpořeny dotací z Fondu zdraví Statutárního města Zlína.

Proč přijít? Kultivovaný hlasový projev byl vždy velmi ceněn a vždy měl významné zastoupení ve společenském životě. Může se zdát, že zásadní význam má hlasová příprava pouze pro hlasové profesionály či potenciální hlasové profesionály, kteří svůj hlas připravují pro své budoucí povolání. Neméně důležitá je však taková hlasová příprava pro každého z nás, kdo hlas používá k základní jeho funkci – komunikaci.

Cílem kurzu je celková kultivace hlasu a schopnost recepce a reflexe hlasového projevu.

Poznáte vlastní osobitý hlasový projev a naučíte se, jak se svým hlasem vědomě pracovat.

Lektor Tereza Habartová

Moderátorka, hlasová lektorka, interpretka lidové písně a klezmeru.

Vzdělání:

Teorie a provozovací praxe staré hudby na Ústavu hudební vědy MU Brno.

Hlasová pedagogika a hlasová terapie na Divadelní fakultě AMU v Praze.

Obsah
  1. Jak svůj hlas známe? Vím, jak zní? Je na poslech čistý? Můžu se něj spolehnout?
  2. Jak si hlas naladit? Mám příjemně laděný hlas? Mluvím přirozenou frekvencí?
  3. Jak s hlasem a mluvidly pracovat? Jaký je můj mluvený projev? Jak při mluvení vypadám?
  4. Jak o hlas pečovat, aby mi dobře sloužil? Cvič svůj hlas, aby ti nevyhas.
Kdy a kde? Akce proběhne v Naší Dílně ve Zlíně.

• 8:30-9:00 – příchod, přivítání, káva
  • 9:00 – cca 9:30 – úvodní kolečko (můžete ostatním představit nejen sebe, ale i své podnikání)
  • cca 9:30 – 11:30 – Mám se ráda: Ať váš hlas zní!
  • 11:30 11:45 – rozloučení

Pokud bude akce překlopena do online, čas semináře zůstane stejný. Účastníci budou informováni s dostatečným předstihem. Odkaz bude zaslán den před akcí.

Rezervace: