Rožnov: Google Analytics pro úplné začátečníky

Date(s) - 19/11/2019

Centrum Zdravé já

Jste v analytice, případně online marketingu úplní nováčci? Tak to jste možná ještě neslyšeli o Google Analytics. Nevadí. Na společném setkání si o tom řekneme až-až. Vysvětlíme si, pro koho je určen, co nám zobrazuje za přehledy a jak nám může v budoucnosti pomoci. Mimo jiné si řekneme, co znamená konverze a jak ji nasadit a měřit. Na tuto akci bude navazovat seminář Google Analytics pro mírně pokročilé.

Pro koho je akce určena?

• Máte vlastní web* a ráda byste zjistila, kolik lidí na něj chodí a co je na něm nejvíc zajímá, doteď Google Analytics nepoužíváte
  • Máte vlastní web* a máte nasazené i Google Analytics, párkrát jste v nich byla, ale nevíte, co z nich lze vyčíst
  • Nemáte web, ale ráda byste se dozvěděla, co Google Analytics jsou a jak s nimi pracovat

* web = prezentační web, podpora offline podnikání, blog, či prodejní web (např. e-shop)

Na co se můžete těšit?

• Založíme si společně Google Analytics (upozorňuji, že nezvládneme společně nasadit na váš web)
  • Podíváme se na přehledy a projdeme si přehledy, které nám zobrazují
  • Řekneme si, co Google Analytics určitě není a kde má své mouchy
  • Ukážeme si, na co se zaměřit a jak data interpretovat

Co si vzít s sebou?

• Notebook
  • Přihlašovací údaje (do GA, pokud máte) / v opačném případě nějaký Gmail (abychom založili GA)

Adéla Trubelíková

Adéla se věnuje online marketingu více než 7 let, speciálně PPC kampaním a reklamám na sociálních sítích šestým rokem. Mimo to měla na starosti oddělení výkonnostního marketingu v reklamní agentuře, kde měla na starosti velké klienty s milionovými měsíčními tržbami. Dnes se věnuje vlastním klientům a vzdělávání na volné noze.

Orientační struktura akce:

• 8:45 – 9:00 – příchod, přivítání, káva, zapojení počítačů