Seminář: Základy vyhledávací sítě během 2 pátků

nahrávám mapu....

Date(s) - 01/11/2019

místo konání bude upřesněno

Chcete být lépe dohledatelní na Googlu nebo Seznamu? Během 2 pátečních setkání se společně podíváme, jak na to. Cest je hned několik, my si vybereme tu, která vás dostane nahoru do vyhledávání v rámci vašich rozpočtů a časových možností. Můžete se těšit na několik hodin ryzí praxe. Bez teoretických základů to ale nepůjde. Řekneme si tedy, co jsou PPC kampaně, jak funguje Google Ads a Sklik a jak nastavit reklamní systémy. Následně se vrhneme na každou dílčí věc společně a krůček po krůčku postavíme vaše kampaně ve vyhledávání.

Adéla Trubelíková

Adéla se věnuje online marketingu více než 7 let, speciálně PPC kampaním a reklamám na sociálních sítích šestým rokem. Mimo to měla na starosti oddělení výkonnostního marketingu v reklamní agentuře, kde měla na starosti velké klienty s milionovými měsíčními tržbami. Dnes se věnuje vlastním klientům a vzdělávání na volné noze.

Co vás čeká?

První pátek (25.10.2019)

Řekneme si něco o reklamních systémech, ve kterých budeme pracovat, založíme účty a vytvoříme analýzu klíčových slov, která nám pomůže rozpracovat strukturu budoucích kampaní, reklamních sestav a reklam. První pátek bude trvat 3+1 hodinu. Jedna hodina navíc bude pro ty, kteří přichází na školení “s holýma rukama”, tzn. nemají reklamní účet, vytvořený e-mail pro založení reklamních systémů a nemají nastavené platební metody v účtech apod. Vy ostatní, kteří již máte existující Google Ads a Sklik se s námi setkáte až o 60 minut později, kdy začne hlavní náplň školení. Nezapomeňte si s sebou vzít přihlašovací údaje do reklamních systémů.

8-9 Nastavení účtu

• Vytvoříme univerzální gmail, na který vytvoříme reklamní účet Google ads a Sklik a předpřipravíme / případně nastavíme propojení s Google Ads
  • Nastavíme společně fakturaci a platební metody, proto si prosím nezapomeňte s sebou vzít platební kartu (nejlépe si zajděte do banky a nechte si vystavit jednu kartu navíc pro jakékoli reklamní aktivity i do budoucna), bude to chtít i mobilní telefon, fakturační údaje a určitě notebook

9-12 Úvod do vyhledávací sítě

• Úvodní intro do reklamních systémů a vyhledávací sítě
  • Jak vypadá reklamní účet a jeho struktura a jak a kdy propojujeme s Google Analytics
  • Co to jsou shody a proč je potřebujeme znát
  • Co je analýza klíčových slov a z jakého důvodu ji tvoříme
  • Jak vytváříme reklamy a jejich textaci a k čemu nám jsou rozšíření
  • Následně si vytvoříme analýzu klíčových slov a strukturu kampaní
  • Nezapomeňte si s sebou vzít přístupové údaje do reklamních systémů (nejlépe o Google Analytics), mít kompletně nastavený účet (tj. nastavená karta a fakturace), notebook, přineste si s sebou 5-10 slov, které definují váš byznys a následně bloček s papíry, budeme ho potřebovat ;-)

Orientační struktura akce:

• 7:45 – 8:00 – příchod úplných začátečníků, kteří si budou chtít s lektorkou nastavit účty (8-9)
  • 8:45 – 9:00 – příchod, přivítání, káva, zapojení počítačů
  • 9:00 – 12,00 – Úvod do vyhledávací sítě
  • 12:00 – 12:15 – rozloučení, uvolnění prostoru
Druhý pátek (1.11.2019)

Rozpracujeme to, co jsme načaly v předcházejícím týdnu, proto prosím vytvořené věci nezahazujte a nemažte.

Zopakujeme si základy a pak se vrhneme na samotnou výstavbu kampaní. Díky struktuře, kterou rozkreslíme o týden dříve, to bude brnkačka.

Ukážeme si jak vytvořit kampaň (tj. kam správně kliknout), jak v praxi pracujeme se shodami klíčových slov a uděláme lehký brainstorming nad textovým inzerátem. Abych vás neochudila o práci s Sklikem i tady si jednu kampaň vyzkoušíme vystavět tak, abyste měli zkušenost s oběma nástroji.

Abychom ale nedělali jednu práci 2x vyexportujeme si vytvořené kampaně z Google Ads a naimportujeme do Skliku tak, abychom ušetřili čas a mohli všechno zapnout najednou.

9-12 Výstavba vyhledávacích kampaní v Google Ads a Skliku

• Opakování z minula
  • Struktura účtu
  • Zapnutí automatického značkovování
  • Samotná výstavba – kampaně, reklamní sestavy, reklamy a rozšíření v Google Ads a Skliku
  • Import kampaní přes Google Ads Editor do Skliku
  • Nezapomeňte si s sebou vzít opět přihlašovací údaje do systémů, notebook, případně i telefon, podklady z minulého setkání, stáhněte si předem Google Ads Editor

Orientační struktura akce:

• 8:45 – 9:00 – příchod, přivítání, káva, zapojení počítačů
  • 9:00 – 12,00 – Výstavba vyhledávacích kampaní v Google Ads a Skliku
  • 12:00 – 12:15 – rozloučení, uvolnění prostoru

Akce proběhnou ve Zlíně, místo konání bude upřesněno.

Rezervace místa na oba dva pátky: