ZDRAVÁ CYKLICKÁ ŽENA

Tahle událost se opakuje

ZDRAVÁ CYKLICKÁ ŽENA

2023út14list9:00út12:009:00 - 12:00 ZDRAVÁ CYKLICKÁ ŽENATéma ženské cykličnosti je velmi úzce spjaté se zdravím ženy a její celkovou kondicí a schopností slaďovat rodinný a pracovní život.

(úterý) 9:00 - 12:00

Chci si rezervovat místo!

Klikni sem a chyť si své místo!

Téma ženské cykličnosti je velmi úzce spjaté se zdravím ženy a její celkovou kondicí a schopností slaďovat rodinný a pracovní život. Vědomí ženské cykličnosti a její respektování má dopad jak na fyzické a psychické zdraví žen, tak na kvalitu jejich vztahů, komunikaci a zvýšení efektivity.

Přehled témat

V rámci akce se budeme věnovat následujícím tématům:

• 26.9. – Cyklická žena a prevence syndromu vyhoření
  • 17.10. – Cyklická žena a zdravá práce s časem
  • 14.11. – Cyklická žena a rytmus roku jako zdroj energie a spokojenosti

Zájemci mohou absolvovat všechny tři workshopy, ale k užitku jim bude i pouze jediný podle jejich specifického zájmu.

Při rezervaci místa na všech třech akcích získáte 10% slevu při zadání kódu JDUNAVSECHNY.

Obsah:

• Cyklická žena a prevence syndromu vyhoření

Syndrom vyhoření se netýká pouze vybraných osob z některých pracovních odvětví a profesí. Hrozí profesionálům, pečujícím ženám a v podstatě komukoliv, kdo je dlouhodobě vystaven nárokům na vysoký a bezchybný výkon. Ztráta zájmu o práci, silná únava a vyčerpání nebo například poruchy soustředění jsou jedny z možných příznaků tohoto zdravotního rizika. Psychické a fyzické potíže se mohou plíživě, ale i velmi rychle zhoršovat – obzvláště pokud žena nerespektuje základní principy své přirozené ženské podstaty, kterou je její cykličnost a hormonální změny v průběhu menstruačního cyklu. Naučit se zvládat stres, dbát na zdravý životní styl, dostatek odpočinku a psychohygienu, ale také respektování střídání jednotlivých fází našeho cyklu jsou základní nástroje prevence tohoto, v dnešní době tak často skloňovaného, zdravotního problému.

• menstruační cyklus jako nástroj prevence syndromu vyhoření
    • 4 základní fáze ženské cykličnosti, jejich výhody a nevýhody
    • tipy pro rovnováhu mezi prací a volným časem
    • preventivní nástroje psychohygieny a relaxační cvičení pro jednotlivé fáze cyklu
  • Cyklická žena a zdravá práce s časem

Slaďování rodinného a pracovního života je pro všechny ženy velkou výzvou, neboť jsou na nás kladené vysoké nároky a požadavky. Pocit zahlcení, únavy či frustrace občas přepadnou každou z nás. Znalost ženské cykličnosti a využívání zesílených schopností v daných fázích nám zajistí dostatek energie, entuziasmu a vůle k dosahování cílů. S pomocí vybraných nástrojů klasického time managementu si společně na tomto setkání osvojíme ty nejlepší techniky a pomůcky práce s časem a řekneme si, jak zvládat všechny povinnosti a důležité úkoly. Zvědomíme si, že menstruační cyklus a střídání fází je přirozenou ženskou podstatou a že může být cenným zdrojem intuitivních schopností, fyzické síly a velké kreativity. Účastnice získají praktické návody, jak organizovat práci a čas v souladu s ženskou proměnlivostí.

• menstruační cyklus jako nástroj efektivního plánování
    • 4 základní fáze ženské cykličnosti, jejich výhody a nevýhody
    • cyklické plánování a efektivní time management
    • strategie pro zaměstnání či projekty v jednotlivých fázích cyklu
  • Cyklická žena a rytmus roku jako zdroj energie a spokojenosti

Vnímání rytmu roku a měnících se cyklů přírody přináší obrovský zdroj energie a spokojenosti. Účastnice objeví nové souvislosti a způsoby, jak prostřednictvím života v souladu s přírodními cykly vytvořit hluboké rodinné a efektivní pracovní vztahy a úspěchy. Naše aktivity a výkon se přirozeně mění s každým ročním obdobím a naším měsíčním menstruačním cyklem, který v sobě archetypálně tyto proměny znázorňuje a obsahuje. Všímáme-li si těchto změn a jsme jim plně otevřené, nalézáme v nich inspiraci pro spokojený a naplněný život.

• rytmus roku a jeho propojení s menstruačním cyklem ženy
    • 4 základní fáze ženské cykličnosti, jejich dary a výzvy
    • 4 kreativní rytmy roku
    • osobní a pracovní rituály pro každodennost

Akce jsou součástí série 3 akcí na téma Zdravá cyklická žena, která je podpořena dotací z Fondu zdraví Statutárního města Zlína.

Lektor: Martina Kovalčíková

• Certifikovaná lektorka projektu Cyklická žena.
  • Vystudovala krizový management na UTB v Uherském Hradišti
  • Pracovala na manažerské pozici ve společnosti CEMEX Czech republic, s.r.o.
  • Působila jako ředitelka neziskové organizace Aktivně životem, o.p.s., kde nadále spolupracuje jako vedoucí dětské skupiny Aktiváček.
  • Jako srdcovou záležitost považuje provozování vlastního komunitního centra Medvědín u Provodova, kde organizuje různá setkání pro ženy, rodiny s dětmi nebo pro děti.
  • V lektorské, poradenské a konzultační činnosti se specializuje na oblast ženské cykličnosti, psychosomatiku, práci s emocemi a prevenci syndromu vyhoření.

Kdy a kde

Akce proběhne v Naší Dílně ve Zlíně.
Každá akce bude probíhat vždy v dopoledních hodinách (od 9 do 12) a bude mít následující strukturu:

• 8:45 – 9:00 – příchod, přivítání, káva
  • 9:00 – 9:30 – Krátký úvod do teorie vztažený k hlavnímu tématu dané akce
  • 9:30 – 12:00 – Téma akce
  • 12:00 – 12:30 – rozloučení, odchod

Cena jednoho tříhodinového workshopu je 500Kč za osobu.
V ceně je zahrnut výklad lektorky, drobné občerstvení pro účastníky akce, nájem a administrativní poplatek. Akce je dotována Statutárním městem Zlín.