Jak napsat podnikatelský záměr

– ebook – kompletní verze (texty, návody, rady, tipy, pracovní listy) – brzy bude k dispozici

Pracovní listy:

• č. 1 – checklist
  • č. 2 – cíle firmy, image firmy
  • č. 3 – potenciální zákazníci
  • č. 4 – analýza konkurence
  • č. 5 – marketingový mix – brzy bude k dispozici
  • č. 6 – komunikační mix – brzy bude k dispozici
  • č. 7 – finanční plán – brzy bude k dispozici
  • č. 8 – cash flow – brzy bude k dispozici
  • č. 9 – SWOT, analýza rizik – brzy bude k dispozici
Připravili jsme pro vás pracovní listy, které vám pomohou zorientovat se v jednotlivých kapitolách podnikatelského záměru. Pracovní listy slouží jako jednoduché a stručné inspirativní návody pro sepsání části podnikatelského záměru nebo jako podklad pro přemýšlení o daném tématu – ať už v rámci plánování podnikání či v rámci revize a přehodnocování.

Pracovních listů je více a jsou rozděleny dle kapitol, respektive doporučené struktury, podnikatelského záměru.

Pracovní listy si můžete stáhnout i jako komplet s vysvětlením, návody, komentáři, a to formou e-booku. Protože vás může zajímat ale pouze některá vybraná část, jsou k dispozici i samostatně. Může se totiž stát, že ve všem máte jasno, a právě ta jedna část, nebo více částí, vám dělá problém a nevíte, jak ji uchopit. Proto máte možnost nastudovat si tyto „taháky“, které jsou tematicky zaměřeny.

O autorce:

Texty pro vás zpracovala Mgr. et Mgr. Zdenka Barošová a při psaní vycházela ze svých zkušeností.

V letech 2012-2017 působila jako lektorka a konzultantka vzdělávací společnosti a proškolila desítky rekvalifikačních kurzů Základy podnikání, kde účastníkům pomáhala se zpracováním jejich byznysplánů – za ty roky jich byly doslova stovky.

V roce 2017 nastoupila na mateřskou (a posléze rodičovskou) dovolenou, při které se věnovala už jen vlastnímu podnikání (odborné poradenství v oblasti společenské odpovědnosti pro management firem). www.csr-zlin.cz

Od roku 2013 se věnuje podpoře (nejen začínajících) podnikatelek regionu, v roce 2015 založila neziskovou organizaci Klub podnikatelek ze Zlínska. Organizuje akce, lektoruje témata zaměřená např. na podnikatelský záměr, poskytuje individuální konzultace a píše. www.klubpodnikatekzlin.cz

Spolek je od roku 2020 přejmenován na IdeaZone. Klub pro podnikatelky funguje dál jako jeden z projektů. Do budoucna by měly vzniknout další projekty zaměřené na jiné cílové skupiny, proto ta změna názvu.  www.ideazone.cz

Na jaře 2020 společně s majitelkou kavárny Moje Dílna otevřela nový inspirativní prostor ve Zlíně, ve kterém Moje Dílna pořádá výtvarné a kreativní kurzy. Dílna Drofa, jak se nové kreativní školící centrum ve Zlíně jmenuje, funguje jako základna Klubu podnikatelek ze Zlínska a je možné jej využívat na vzdělávací, setkávací a kreativní akce a workshopy. Kapacita tohoto příjemného prostředí plného světa je 20 osob, součástí je samoobslužná kavárna a promítací technika. www.dilnadrofa.cz