Jak si častým sezením neničit zdraví

Jak si častým sezením neničit zdraví

202317břez9:0012:009:00 - 12:00 Jak si častým sezením neničit zdravíDlouhé sezení má obrovský dopad na ženské zdraví. Dlouhodobým sezením se mohou objevit ženám zdravotí problémy na rovině fyzické, hormonální i psychické. Představíme si způsoby kompenzace dopadů sezení, pomůcky na kvalitnější aktivní sed i úpravu pracovního místa a cviky na udržení pružnosti pánevního dna, které můžeme dělat v sedě.

Čas

17.3.2023 9:00 - 12:00

Chci si rezervovat místo!

Klikni sem a chyť si své místo!

Podrobnosti

Pro všechny ženy, které musí trávit mnoho času sezením, například v u počítače. 

 

Proč přijít?

Dlouhé sezení má obrovský dopad na ženské zdraví. Mohlo by se zařadit hned vedle kouření a pití alkoholu. Dlouhodobým sezením se mohou objevit ženám zdravotí problémy na rovině fyzické, hormonální i psychické. Pánevní dno se totiž začne hroutit a ničit tak fungování celého opěrného systému těla i vnitřních orgánů.

Mohou se objevit obtíže jako je nadměrná únava, únik moči, nepravidelný cyklus, bolestivá menstruace, nechuť na milování, bolest při milování, funkční neplodnost a mnoho dalších.

Ale co udělat, když sedět musíme? Třeba při práci?

Představíme si způsoby kompenzace dopadů sezení, pomůcky na kvalitnější aktivní sed i úpravu pracovního místa a cviky na udržení pružnosti pánevního dna, které můžeme dělat v sedě.

Obsah:

  • Co je to pánevní dno a jaký má jeho stav dopad na naše celkové zdraví.
  • Jak si upravit pracovní místo a místo k sezení, aby náš sed byl tzv. aktivní a zdraví neničil.
  • Nenápadné cviky udržující pánevní dno v pružnosti, které lze dělat v sedě + správný dech v sedě.

Lektor: Zuzana Zaharowská

„Jsem magistrou sociální pedagogiky, maminkou 2 témař dospělých dětí a od roku 2008 se věnuji práci s lidmi a vždy to byly především ženy. Věnovala jsem se ženám v seberozvojových kurzech zabývajících se naší spokojeností v roli maminky (předporodní příprava, masáže dětí, psychomotorický vývoj miminka, výchova, psychická pohoda …). V posledních šesti letech pracuji s lidmi na jejich životní spokojenosti pomocí těla a pohybu, mám 3 vlastní akreditované kurzy pod MPSV zaměřené na pohyb a práci s dechem. Mým mentorem v oblasti pohybu je kanaďan Erik Iversen, jehož výcviky tlumočím. Mám také výcvik zaměřený na tanec specificky pro ženy Loona dance a nyní procházím jako asistentka výcvikem specificky zaměřeným na pánevní dno metodou 3×3 Renaty Sahani a mentoringem Adama Barleyho.“

Kdy a kde

Akce proběhne v Naší Dílně ve Zlíně. Orientační struktura akce: 

  • 8:45 – 9:00 – příchod, přivítání, káva
  • 9:00 – 12:00 – Jak si častým sezením neničit zdraví
  • 12:00 – 12:30 – rozloučení, odchod

Co s sebou

  • šál nebo šátek

Chci vědět víc