Jizva jako zdroj bolestí na vzdálených místech a psychických potíží

Jizva jako zdroj bolestí na vzdálených místech a psychických potíží

2023út05pros8:30út12:008:30 - 12:00 Jizva jako zdroj bolestí na vzdálených místech a psychických potížíMÁTE JIZVU? A vznikly vám s časovým odstupem psychické potíže či bolesti kdekoli na těle? Pak vám tento seminář pomůže změnit život k lepšímu.

Čas

5.12.2023 8:30 - 12:00

Chci si rezervovat místo!

Klikni sem a chyť si své místo!

Podrobnosti

MÁTE JIZVU?

A vznikly vám s časovým odstupem psychické potíže či bolesti kdekoli na těle? Pak vám tento seminář pomůže změnit život k lepšímu. Ať už je to jizva z posledního období, nebo je stará několik (i desítek) let, může vám začít dělat paseku. A její ošetření může přinést úlevu jak fyzickou, tak psychickou. 

 • Jizvy, srůsty, adheze – co to je a jejich vznik
 • Komplikace, které jizvy způsobují
 • Proč vznikají až s delším časovým odstupem?
 • Stará či nová jizva – obě je důležité vyšetřit
 • Hojení jizev – čas a způsoby
 • Jak zjistit, zda ta vaše jizva nezpůsobuje komplikace?
 • Ukázka orientačního samo vyšetření jizvy a jejího okolí
 • Co s jizvou dál dělat?

Lektor: Mgr. et Mgr. Jindřiška Mlčková

Vystudovala obor fyzioterapie na 2. Lékařské fakultě Univerzity Karlovy pod vedením Prof. PaedDr. Pavla Koláře, Ph.D., který je bez nadsázky jeden z nejuznávanějších fyzioterapeutů na světě. Mezi laickou veřejností je znám péčí o vrcholové sportovce a významné osobnosti politické i kulturní scény.
Na bakalářském stupni Jindřiška Mlčková promovala s červeným diplomem. Zabývala se fyzioterapií u neurodegenerativních onemocnění.
Na magisterském stupni zkoumala vliv fyzioterapie na pohybový aparát u výkonnostních dětských sportovců právě pod vedením Prof. PaedDr. Pavla Koláře, Ph.D.
Pracovala na Klinice rehabilitace a tělovýchovného lékařství ve fakultní nemocnici v Motole, později jako vedoucí fyzioterapeut v nestátním zdravotnickém zařízení (NZZ) GeRI, spol. s r. o v Praze.
Téměř dvě sezóny dojížděla do extraligového klubu HC Slavia Praha, kde se starala o „A“ tým. Docházela také do TK Sparta Praha pečovat o mladé tenisty.
V letech 2005 až 2012 externě přednášela na 2. lékařské fakultě pro studenty fyzioterapie.

V roce 2010 se rozhodla vrátit zpět domů na Luhačovicko a zde pozvednout jméno fyzioterapie a vybudovat si vlastní ordinaci. Ve své praxi se rovným dílem věnuje dětem, dospělým i sportovcům.

Od roku 2014 tlumočí kurzy americké fyzioterapeutky Izabely Koscielny, PT, která se zabývá rehabilitací neurologicky postižených pacientů. Jindřiška Mlčková již od svých studií prohlubuje své znalosti výrazně nad rámec povinného vzdělávání, jelikož výzkum v oblasti fyzioterapie jde mílovými kroky dopředu a kdo chvíli stál, již stojí opodál.

Kdy a kde

Akce proběhne v Naší Dílně ve Zlíně.

Orientační struktura akce:

 • 8:00 – 8:30 – příchod, přivítání, káva
 • 8:30 – cca 11:00 – Jizva jako zdroj bolestí na vzdálených místech a psychických potíží
 • cca 11:00 – cca 12:00 – vyšetření jizvy účastníků semináře
 • 12:00 – 12:30 – odchod

Chci vědět víc