Kontrola webu/e-shopu po tlačítkové novele (možnost účasti online)

2023po20ún9:00po11:009:00 - 11:00 Kontrola webu/e-shopu po tlačítkové novele (možnost účasti online)Letos v lednu vstoupila v účinnost novelizace občanského zákoníku a zákona o ochraně spotřebitele, která poměrně podstatně dopadá i na e-commerce. Pro většinu webů a zejm. e-shopů to znamená nutnou změnu obchodních podmínek, objednávkového procesu i procesu reklamace.

(Pondělí) 9:00 - 11:00

Chci si rezervovat místo na akci!

Klikni sem a chyť si své místo!

Workshop proběhne formou konzultace s právničkou a je určen jen pro členky Klubu.
Konzultaci využijete, pokud prodáváte prostřednictvím e-shopu nebo poskytujete služby online a cílíte na spotřebitele (tj. běžné lidi, nepodnikatele).

Proč přijít?

Letos v lednu vstoupila v účinnost novelizace občanského zákoníku a zákona o ochraně spotřebitele, která poměrně podstatně dopadá i na e-commerce. Pro většinu webů a zejm. e-shopů to znamená nutnou změnu obchodních podmínek, objednávkového procesu i procesu reklamace. To všechno z důvodu posilnění práv spotřebitelů.

Nesoulad s právní úpravou s sebou nese riziko možné sankce a možných prohraných sporů se zákazníky.

Během konzultace se s Annou zaměříte Váš e-shop, abyste zjistily, zda je nebo není v souladu s novou právní úpravou.

Konzultace nezahrnuje samotnou úpravu textu obchodních podmínek ani související smluvní dokumentace e-shopu/webu.

Obsah:

• Před konzultací zašlete Anně link na e-shop/web, který byste rády probraly. Pokud provozujete více e-shopů/webů, zarezervujte si prosím vícero termínů.
  • Během konzultace následně proberete slabá místa, která mohou být riziková v případě možné kontroly nebo sporu se zákazníkem.
  • Vytyčíte si další kroky, které je nutné provést, aby byl Váš e-shop v souladu s novým zněním předpisů.

Lektor: Mgr. Bc. Anna Drgová, LLM

Anna působí v advokátní kanceláři SimpleLaw a daňově poradenské kanceláři SimpleTax, kde pomáhá podnikatelům především z IT a marketingu.
Její specializací je propojení práva a technologií. Věnuje se ochraně soukromí v online prostoru, duševnímu vlastnictví, kyberkriminalitě, právu v e-commerce, softwarovému právu a související smluvní agendě. Vystudovala brněnská práva a LLM program Law and Technology na univerzitě v Tilburgu (NL). Do podnikání trochu vidí i díky studiu ekonomické fakulty na UTB ve Zlíně.

Kdy a kde

Akce proběhne v Naší Dílně ve Zlíně formou 30minutových konzultací. Pokud preferujete konkrétní termín, napište to prosím do poznámky. Konzultaci je možno absolvovat i online – zájem o tuto formu taky uveďte v poznámce.

• 9:00 – 9:30 – 1. termín
  • 9:30 – 10:00 – 2. termín