Olivový olej – zdraví nejen na talíři

Olivový olej - zdraví nejen na talíři

202302črv9:0012:009:00 - 12:00 Olivový olej - zdraví nejen na talířiAkce je určena pro všechny milovníky zdravého životního stylu a dobrého jídla, gurmány, amatérské i profesionální kuchaře.

(Pátek) 9:00 - 12:00

Chci si rezervovat místo na akci!

Klikni sem a chyť si své místo!

Společně podnikneme cestu do tajů pěstování a zpracování oliv, olivových odrůd, chutí a vůní olivového oleje z malých rodinných farem. Vysvětlíme si, proč je olivový olej nejzdravější tuk, jak ho vybrat, používat, párovat s pokrmy či správně degustovat. Několik vzorků také ochutnáme.

*hodinu před akcí doporučujeme nepít kávu

Obsah:

• naučíme se jak a kde vybrat kvalitní olivový olej
  • zjistíme jak se liší olivový olej z rodinných farem a supermarketu
  • osvojíme si zásady párování olivového oleje s pokrmy
  • probereme zdravotní benefity olivového oleje, degustace vzorků.

AKCE JE OTEVŘENA PRO VEŘEJNOST.

Lektor: Ing. Dagmar Kublová

• Dagmar je sommeliérkou olivového oleje, má ráda cestování a dobré jídlo. To vše spojila do OLIVUM a již čtvrtým rokem dováží do ČR/SR to nejlepší z Olivového světa. Pravé chutě a vůně prémiového extra panenského olivového oleje ze Španělska, Itálie, Chorvatska a Řecka.
  • Každá olivová farma má svůj příběh a díky přístupu Dagmar, jejím mnohaletým zkušenostem a hlavně lásce k olivám a přírodě nabízí naprosto jedinečný produkt, který potěší nejen milovníky dobrého jídla, ale také vyznavače zdravého životního stylu.
  • Svoji „práci“ vnímá jako poslání, protože olivový olej má úžasnou schopnost sbližovat lidi, otevírat srdce a probouzet jejich smysly a emoce, přináší potěšení z jedinečných vůní a chutí, probouzí vzpomínky a radost z objevování něčeho nového.

Kdy a kde

Akce proběhne v Naší Dílně ve Zlíně. Orientační struktura akce:

• 8:45 – 9:00 – příchod, přivítání, káva
  • 9:00 – 11:30 – Olivový olej – zdraví nejen na talíři