Info

Zahajujeme pátý rok podpory zlínských podnikatelek

Tisková zpráva | únor 2018

Zahajujeme pátý rok podpory zlínských podnikatelek

Maminky na mateřské, které se chtějí seberealizovat. Zaměstnankyně, které touží po samostatnosti. Ženy, které jsou tzv. nezaměstnatelné a tak chtějí zkusit podnikání. To jsou ženy, kterým nabízí Klub podnikatelek ze Zlínska pomocnou ruku. A to už celé čtyři roky.

Na začátku nebyla inovativní myšlenka, ani úžasný podnikatelský záměr. Pouze lektorka rekvalifikačních kurzů, na kterou se začínající podnikatelky obracely pro radu, pro pomoc. „Pracovala jsem ve vzdělávací společnosti, která realizovala poradenský program pro začínající podnikatelky. Organizovala jsem semináře, radila s podnikatelskými záměry. A když tento program skončil, začínající podnikatelky se na mě s žádostí o rady obracely dále. Ale jelikož nevím vše, oslovovala jsem s dotazy odborníky a následně je zvala mezi nás. A tak vlastně došlo k organizování prvních seminářů – to byl únor 2014,“ vzpomíná zakladatelka Klubu Zdenka Barošová. „Po roce ověřování, zda je o tento typ akcí ve Zlíně zájem jsem na podzim 2015 přistoupila k založení neziskové organizace, pod jejíž hlavičkou pořádáme akce nejen ve Zlíně, ale od loňského roku i v Rožnově, kde jsou velice šikovné dámy, ale do Zlína to mají daleko. Tak vyvážíme aktivity Klubu k nim,“ usmívá se zakladatelka Klubu.

Podnikavých dam (nejen) ve zlínském regionu stále přibývá. Klub ale neslouží jen jako školicí platforma pro nováčky. Místo v něm najdou i již zkušené podnikatelky, které sem chodí pro kontakty, pro inspiraci, pro nové informace, ale také pro pocit sdílení: je úžasně povzbudivé vědět, že někdo řeší ten samý problém, co vy, prochází těmi samými situacemi, dokáže vám dát zpětnou vazbu k nápadům či poskytnout názor nezaujaté třetí strany.

Většina klubových aktivit je určena široké veřejnosti: dámy se vzdělávají v odborných dovednostech (např. Excel, Google Analytics), aktuálních tématech (GDPR, daně, dotace pro podnikatele apod.), ale i v měkkých dovednostech (asertivita, time management, prezentační dovednosti, image firmy aj.). „Podařilo se nám navázat spolupráci s velmi kvalitními odborníky v různých oborech. Někteří jsou z našeho regionu, někteří jezdí z Brna nebo třeba z Vysočiny. Aktivity Klubu se jim líbí a chtějí nás touto formou podpořit, za což jsme velice rádi,“ dodává předsedkyně Klubu k lektorům, se kterými se na akcích můžete setkat.

Že je o aktivity pro podnikavé ženy zájem, dokládají čísla: v roce 2015 proběhlo 10 akcí, v roce 2016 jich bylo 11 a v roce 2017 dokonce 22. A co se proškolených dam týká: v roce 2015 se  na akcích vystřídalo cca 50 dam, v roce 2016 už to bylo 80 a za rok 2017 byla pokořena hranice 200 osob, jež navštívili klubové akce. A máme dobře našlápnuto i letos! Na první pololetí 2018 je naplánováno přes 20 akcí. 

 

Více informací:

Zdenka Barošová, předsedkyně Klubu

barosova@csr-zlin.cz

www.klubpodnikatelekzlin.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *